אאא

קבוצת אקויטל הסבוכה והמורכבת של חיים צוף מוציאה לדרך מהלך לצמצום הפירמידה, לצורך עמידה בחוק הריכוזיות: החברה מודיעה היום (ד') על כוונתה למחוק את שכבת החברה הבת יואל - שבה היא מחזיקה באופן ישיר 39.1%.

בהודעה ששיגרה לבורסה מציינת אקויטל כי פנתה לדירקטוריון יואל בהצעה לביצוע מיזוג שיהפוך אותה לחברה פרטית בבעלותה המלאה. שווי השוק של אקויטל עמד בפתיחה הבוקר על 1.30 מיליארד שקל, שווי השוק של יואל עמד על 3.17 מיליון שקל.

אקויטל מציינת עם זאת כי בעלת השליטה בה, י.ח.ק להשקעות - שותפות שבשליטת חיים צוף - לא תתמוך במהלך מיזוג שיפחית את זכויות ההצבעה שלה באקויטל לפחות מ-45.01%.

עוד מסרה אקויטל ששותפות י.ח.ק של צוף הודיעה כי היא בוחנת במקביל אפשרות לפרסם בשבועות הקרובים הצעת רכש לרכישת 25% נוספים מהון המניות של החברה. כיום מחזיקה י.ח.ק ב-44.5% מהון המניות של אקויטל וב-48.66% מזכויות ההצבעה בה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

צוף מציע לרכוש 4,094,016 מניות אקויטל תמורת 9,770 אג' למניה - פרמיה של 22% על מחיר הבסיס של המניה שעמד הבוקר על 7,987 אגורות. שווי ההצעה הפוטנציאלית עומד על 400 מיליון שקל.

עוד מסרה אקויטל ששותפות י.ח.ק של צוף הודיעה לה כי היא בוחנת אפשרות לפרסם בשבועות הקרובים הצעת רכש לרכישת 25% מהון המניות של החברה (4,094,016 מניות), תמורת 9,770 אג' למניה.

קבוצת אקויטל פועלת כחברת אחזקות שתחתיה ממספר רב של חברות העוסקות בשני תחומי פעילות: תחום הנדל"ן המניב והבנייה למגורים ותחום הנפט והגז. בכל אחד משני תחומים אקויטל נדרשת לבצע התאמות מבניות כדי לקפל את הפירמידה ולצמצם את מספר השכבות שלה לרמה הנדרשת על פי החוק.

אקויטל פועלת בתחום הנדל"ן המניב בישראל ובאירופה, בעיקר באמצעות אחזקה בחברת איירפורט סיטי, שבה מחזיקה יואל ב-45.1%. בתחום הנפט והגז פועלת אקויטל בעיקר באמצעות החזקותיה בחברת נפטא ובישראמקו.